کامل Cherubin قهرمان مسابقه تکواندو

کامل Cherubin: قهرمان مسابقه تکواندو گیلان تجلیل از قهرمانان تکواندو مسابقات آسیایی 2دختر گیلانی

گت بلاگز بین‌الملل جایی جز مکه و مدینه امن نخواهد ماند ، هشدار وزیر دفاع کشور عزیزمان ایران در مورد حماقت سعودی‌ها

وزیر دفاع کشورمان اعلام کرد، اگر عربستان حماقتی علیه کشور عزیزمان ایران مرتکب شود، جز مکه و مدینه، دیگر مناطق این کشور را امن نخواهیم گذاشت.

جایی جز مکه و مدینه امن نخواهد ماند ، هشدار وزیر دفاع کشور عزیزمان ایران در مورد حماقت سعودی‌ها

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، سردار حسین دهقان در گفتگو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان با هشدار به ریاض تصریح کرد: تکبر موجب شده است است تا سخنانی را به زبان بیاورند که خود آن را درک نمی کنند، همه کاری که آنان می توانند انجام دهند جنبش نتانیاهو علیه کشور عزیزمان ایران هست، حتی جنبش آنان علیه مردم بحرین نیز نتوانسته است این مردم را از پیگیری حقوق مشروعشان بازدارد، نه زندانبانان، نه جلادان و نه محاصره آیت الله عیسی قاسم از برجسته ترین اشخاص این کشور، نتوانسته است در اراده این مردم خلل وارد کند.
وزیر دفاع کشورمان در این گفتگو که بخش هایی از آن پخش شد، افزود: امروز شاهدیم عربستان تا مرز استیصال پیش رفته و حتی به مرز تملق و چاپلوسی جهت نتانیاهو رسیده هست، هدفشان از این تملق جنبش نتانیاهو علیه ماست. این واکنش‌ها چه معنایی می تواند داشته باشد؟ آیا جنبش علیه منطقه ای را در پیش گرفته اند که مردمش بپاخاسته اند و حاضر نشدند تسلیم وهابیت و سلفیت شوند؟ آیا علیه این مردم و جهت سرکوب این مردم پول و سلاح می فرستند؟

عبارات مهم : امنیت
وی افزود: حاکمان سعودی باید وظیفه و مسئولیت خود را بشناسند و به این سئوال پاسخ دهند که آیا منافع امت مسلمان به وحدت آنان با اسرائیل یا آمریکا ارتباطی دارد؟ آیا تحویل دادن منطقه به آمریکا جهت مسلمانان امنیت می آورد؟ یا آنکه حاتم بخشی از بیت المال مسلمین جهت شکل دهی یک نظام شکست خورده پادشاهی، اقدامی در چارچوب خدمت به مسلمانان است؟

سردار حسین دهقان گفت: ما هیچگاه در پی اشغالگری هیچ کشور عربی و مسلمانی نیستیم، در گذشته هم چنین بودیم و در آینده نیز چنین خواهیم بود. آنان امروز بر این باورند که می توانند در برابر ملتها به خاص در برابر امت ریشه دار و بزرگی چون ملت کشور عزیزمان ایران قدرت نمایی کنند، اعتقاد دارم آنان آنچه را که می گویند خود درک نمی کنند و علت آن نیز جهل، غرور و کم تجربگی هست، امروز علیه کارها ضد بشری سعودی در یمن اجماع جهانی به وجود آمده هست، در چنین شرایطی آمریکا چه می تواند برایشان انجام دهد؟
وی افزود: سعودیها بارها جنگ با یمن را تجربه کرده اند. این بار اولی نیست که با این کشور وارد جنگ شدند بلکه این چهارمین جنگشان با مردم یمن هست، آنان در سه جنگ گذشته شکست خوردند و این بار نیز مردم یمن اجازه نخواهند داد نظام وهابی سعودی بر این کشور مسلط شود.
در ادامه، خبرنگار المنار پرسید آیا عربستان این توانایی را دارد که دامنه نبرد را به خاک کشور عزیزمان ایران بکشاند؟
سردار دهقان در پاسخ گفت: من درک نمی کنم که چگونه می خواهند چنین کاری انجام دهند، آنان گمان می کنند آنقدی نیروی هوایی قدرتمندی دارند که بتوانند چنین کاری انجام دهند، من به آنان توصیه می کنم چنین حماقتی را مرتکب نشوند ولی اگر این حماقت را مرتکب شوند بعید است از عربستان جز مکه و مدینه، جای دیگری باقی بماند.
وی راجع به حل بحران منطقه، اظهار داشت: حل مسئله ساده هست، در گام اول، عربستان باید از یمن خارج شود، در گام دوم، عربستان در امور کشورهای اسلامی مداخله نکند و گام سوم، پذیرش نظام امنیت جمعی در منطقه و بیرون راندن نیروهای بین المللی از منطقه هست، گام چهارم نیز باور به حقوق ملت ها در تعیین آینده خویش هست. تحقق این امور می تواند به حل معضلات منطقه بیانجامد.
وزیر دفاع کشورمان افزود: امروز اسرائیل در عالی ترین شرایط خود به سر می برد، داعش را علیه مسلمانان جنبش می کند تا از این طریق امنیت خود را تامین نماید چنانچه توانایی مسلمانان را هدر می دهد و تلاش می کند تهدیدات موجود علیه خود را از میان بردارد.
وی اضافه کرد: اسرائیل امروز هنگامی که به منطقه ای حمله می کند در واقع این خبر را به نمایندگان تروریستش در منطقه می رساند که دلواپس نباشید ما پشتیبان شما هستیم، راه استقرار امنیت و صلح در منطقه دو چیز هست، یکی اینکه اسرائیل نباید با این روندی که در پیش گرفته هست، در نظام منطقه ای حاضر باشد و راه آن نیز ساده هست، فلسطینیان باید به سرزمین خود بازگردند و مردم فلسطین بتوانند آینده خود را خودشان تعیین کنند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | اسرائیل | عربستان | مسلمانان | بین الملل | سردار دهقان | وزیر دفاع ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog