کامل Cherubin قهرمان مسابقه تکواندو

کامل Cherubin: قهرمان مسابقه تکواندو گیلان تجلیل از قهرمانان تکواندو مسابقات آسیایی 2دختر گیلانی

گت بلاگز وب‌گردی عوامل مهم خروج بنگاه‌ها از تناوب اقتصاد

مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور می‌گوید: اگر ۵۰ درصد تسهیلات بانکی در مجرای واقعی خودش استفاده می‌شد، امروز بیکاری، رکود اقتصادی و بسته شدن کار

عوامل مهم خروج بنگاه‌ها از تناوب اقتصاد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، علی اکبر سیارمه اظهار کرد: یکی از علتهای بسته شدن واحدهای تولیدی در کشور، واردات بی رویه کالاست که با حجم انبوه و بدون دادن مالیات و عوارض به دولت وارد می شود و بنگاه های تولیدی را از گردونه اقتصاد خارج می کند.

عبارات مهم : دستمزد
وی افزود: متاسفانه نظارت بر گمرکات و اسکله ها و مبادی ورودی کالا بسیار کم است در حالی که جهت مقابله با قاچاق و ورود غیرمجاز کالا باید کنترل بیشتری اعمال شود و گمرکات به تجهیزات و دستگاههای روز مجهز شوند.

سیارمه یکی دیگر از پرسشها تولید را بدهی کارخانه ها دانست و گفت: زیاد کارخانه ها نیاز به نقدینگی دارند ولی آیا کارخانه هایی که حقوق و دستمزد کارگران را به تاخیر می اندازند، تنها مشکلشان نقدینگی است؟ سهم دستمزد در قیمت تمام شده است کالا بیش از ۱۰ درصد نیست بنابر این هزینه دستمزد در بین سایر هزینه های کارفرما در رده های پایینی واقع شده است است و باید علت زیاد کردن هزینه ها را در جای دیگری جست وجو کرد.

این فعال کارگری متذکر شد: متاسفانه به علت عدم استفاده صحیح از نقدینگی بخشی از تسهیلاتی که در اختیار تولید کننده قرار گرفته در مجرای خودش هزینه نشده است که همین امر زمینه فساد و رانت ذلت در بعضی لایه ها و بخش ها را ایجاد کرده هست.

دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران استان قزوین تصریح کرد: بانکها از تولید حمایت نمی کنند چون آن را مقرون به صرفه نمی دانند و تنها به سودآوری خود فکر می کنند، در صورتی که همین بانکها تولید را زمین گیر کرده اند و مسبب مهم بحران و رکود در تولید، به شمار می آیند.

به گفته سیارمه بعضی از کارفرمایان که شرایط موجود را جهت تولید و ادامه فعالیت مساعد نمی بییند تصمیم به فروش کارخانه و گذاشتن پول آن در بانک می کنند تا سودش را بگیرند همچنان که هنگامی که دولت تلاش می کند تا نقدینگی مردم را جمع آوری کند عده ای حاضر به پذیرش ریسک نیستند و سرمایه خود را در بانکها سپرده گذاری می کنند تا سودش را ولو اندک بگیرد.
منبع: ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دستمزد | اقتصاد | کارگران | کارخانه | چرخه اقتصاد | انجمن های صنفی | تسهیلات بانکی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog